Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Kontakta fritidsgårdarna

Mejeriet UNG

Telefon: 0490-25 56 83
Johan Kjällgren, Samordnare johan.kjallgren@vastervik.se
Robert Holmstedt, Fritidsledare  robert.holmstedt@vastervik.se
Marie Davidsson, Fritidsledare marie.davidsson@vastervik.se
Therese Filipsson, Fritidsledare therese.filipsson@vastervik.se
Albin Harrén, Fritidsledare (ansvarig för KUNG)  albin.harren@vastervik.se
Sarah Tarabeih, Fritidsledare (ansvarig för ungdomsrådet) sarah.tarabeih@vastervik.se
Rami Al Shehabi, Kulturvärd rami.al-shehabi@vastervik.se
Kristina Sranka, Fritidsledare kristina.sranka@vastervik.se
Simon Johansson, Fritidsledare (Föräldraledig) simon.johansson@vastervik.se

Ankarsrums fritidsgård

Telefon: 0490-25 73 28
Göran Johansson, samordnare göran.johansson@vastervik.se
Thomas Abwe, fritidsledare thomas.abwe@vastervik.se
Carita Sundström, fritidsledare carita.sundström@vastervik.se

Gunnebo fritidsgård

Telefon: 0490-25 56 85
Johan Söderlind, tf samordnare johan.soderlind@vastervik.se
Lise-Lotte Tervonen, fritidsledare lise-lotte.tervonen@vastervik.se
Peer Kristiansson, fritidsledare peer.kristiansson@vastervik.se
Lisa Svensson, fritidsledare lisa.svensson@vastervik.se

Gamleby fritidsgård

Telefon: 0493-21764
Staffan Lindberg, samordnare staffan.lindberg@vastervik.se
Malin Eriksson, fritidsledare malin.eriksson@vastervik.se
Pierre Sörensson, fritidsledare pierre.sörensen@vastervik.se
Klara Eriksson, fritidsledare klara.eriksson@vastervik.se

Överums fritidsgård

Telefon: 0493-217 60
Gun-Britt Rindstål, samordnare gun-britt.rindstal@vastervik.se
Johan Ericsson, fritidsledare johan.ericsson@vastervik.se
Fredrik Edmark, fritidsledare fredrik.edmark@vastervik.se

Mobila fritidsgården

Theo Larzon, fritidsledare theodor.larzon@vastervik.se 072-2431182
Lisa Bengtson, fritidledare lisa.bengtson@vastervik.se 072-2468479

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)

I Västervik finns fyra fritidsgårdar att besöka. De är utspridda i kommunen från Ankarsrum i söder till Överum i norr. De vänder sig till alla boende i närområdet men i första hand till barn och ungdomar.

I södra delen av kommunen hittar du Ankarsrums- och Gunnebo fritidsgård. Och i norra delen finns Gamleby fritids- och konferensgård Åby Herrgård samt Överums fritidsgård. Varje gård är unik, men gemensamt är att alla i första hand vänder sig till barn och ungdomar och att all verksamhet är drogfri.

Sidan senast granskad den 28 november 2018
Innehållsansvarig: Kerstin Rollsjö

Kontakta fritidsgårdarna

Mejeriet UNG

Telefon: 0490-25 56 83
Johan Kjällgren, Samordnare johan.kjallgren@vastervik.se
Robert Holmstedt, Fritidsledare  robert.holmstedt@vastervik.se
Marie Davidsson, Fritidsledare marie.davidsson@vastervik.se
Therese Filipsson, Fritidsledare therese.filipsson@vastervik.se
Albin Harrén, Fritidsledare (ansvarig för KUNG)  albin.harren@vastervik.se
Sarah Tarabeih, Fritidsledare (ansvarig för ungdomsrådet) sarah.tarabeih@vastervik.se
Rami Al Shehabi, Kulturvärd rami.al-shehabi@vastervik.se
Kristina Sranka, Fritidsledare kristina.sranka@vastervik.se
Simon Johansson, Fritidsledare (Föräldraledig) simon.johansson@vastervik.se

Ankarsrums fritidsgård

Telefon: 0490-25 73 28
Göran Johansson, samordnare göran.johansson@vastervik.se
Thomas Abwe, fritidsledare thomas.abwe@vastervik.se
Carita Sundström, fritidsledare carita.sundström@vastervik.se

Gunnebo fritidsgård

Telefon: 0490-25 56 85
Johan Söderlind, tf samordnare johan.soderlind@vastervik.se
Lise-Lotte Tervonen, fritidsledare lise-lotte.tervonen@vastervik.se
Peer Kristiansson, fritidsledare peer.kristiansson@vastervik.se
Lisa Svensson, fritidsledare lisa.svensson@vastervik.se

Gamleby fritidsgård

Telefon: 0493-21764
Staffan Lindberg, samordnare staffan.lindberg@vastervik.se
Malin Eriksson, fritidsledare malin.eriksson@vastervik.se
Pierre Sörensson, fritidsledare pierre.sörensen@vastervik.se
Klara Eriksson, fritidsledare klara.eriksson@vastervik.se

Överums fritidsgård

Telefon: 0493-217 60
Gun-Britt Rindstål, samordnare gun-britt.rindstal@vastervik.se
Johan Ericsson, fritidsledare johan.ericsson@vastervik.se
Fredrik Edmark, fritidsledare fredrik.edmark@vastervik.se

Mobila fritidsgården

Theo Larzon, fritidsledare theodor.larzon@vastervik.se 072-2431182
Lisa Bengtson, fritidledare lisa.bengtson@vastervik.se 072-2468479

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)