Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Arbetslag, spår eller klass

Kontakt

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-21524
Mobil 072-532 15 24
e-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tel. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Himalajaskolan
Skolvägen 8
593 73 Hjorted
Tfn: 0490-25 44 86
e-post: himalajaskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Marie Berg
Tfn: 0490-25 42 18
e-post: marie.berg@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Det här formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

Du väljer själv om du vill fylla i namn och e-post, men tänk på att du inte kan få något svar från oss om du lämnar de fälten tomma.

Västerviks kommun läser inkommande e-post varje arbetsdag. Har du ställt frågor i meddelandet återkommer vi till dig så snart som möjligt.

I princip blir all post till kommunen allmän handling. Det innebär bland annat att om allmänheten och massmedier begär att få ta del av innehållet i ditt meddelande har de normalt rätt att göra det.

Om du väljer att fylla i dina personuppgifter så kommer vi att spara och behandla dem för att kunna utföra våra tjänster och fullgöra våra skyldigheter gentemot dig. Vi tillämpar gällande integritetslagstiftning vid all behandling av personuppgifter.

Läs mer om hur Västerviks kommun behandlar personuppgifter här.

Förskoleklass: Ingela Larsson, ingela.larsson@vastervik.se

Lärare 1-2: Maria Rohnitz, maria.rohnitz@vastervik.se

Lärare 3: Carola Ring, carola.ring@vastervik.se

Lärare 4-6: Susanne Israel, susanne.israel@vastervik.se och Lovisa Berg, lovisa.berg@vastervik.se

 

Lärare textilslöjd: Harriet Norell, harriet.norell@vastervik.se

Lärare trä- och metallslöjd: Eric Kristiansson, eric.kristianson@vastervik.se 

Lärare idrott: Teo Torstensson, teo.torstensson@vastervik.se     

 

Fritidshem och resurs: Kristian Calmunger, kristian.calmunger@vastervik.se

Fritidshem och förskoleklass: Susanne Hallinder, susanne.hallinder@vastervik.se  

Fritidshem och puls: Sussie Levin-Elb, sussie.levin-elb@vastervik.se

Fritidshem: Johanna Horwath, johanna.horwath@vastervik.se

Sidan senast granskad den 25 augusti 2021
Innehållsansvarig: Daniel Axelsson

Kontakt

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-21524
Mobil 072-532 15 24
e-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tel. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Himalajaskolan
Skolvägen 8
593 73 Hjorted
Tfn: 0490-25 44 86
e-post: himalajaskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Marie Berg
Tfn: 0490-25 42 18
e-post: marie.berg@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Det här formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

Du väljer själv om du vill fylla i namn och e-post, men tänk på att du inte kan få något svar från oss om du lämnar de fälten tomma.

Västerviks kommun läser inkommande e-post varje arbetsdag. Har du ställt frågor i meddelandet återkommer vi till dig så snart som möjligt.

I princip blir all post till kommunen allmän handling. Det innebär bland annat att om allmänheten och massmedier begär att få ta del av innehållet i ditt meddelande har de normalt rätt att göra det.

Om du väljer att fylla i dina personuppgifter så kommer vi att spara och behandla dem för att kunna utföra våra tjänster och fullgöra våra skyldigheter gentemot dig. Vi tillämpar gällande integritetslagstiftning vid all behandling av personuppgifter.

Läs mer om hur Västerviks kommun behandlar personuppgifter här.