Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Arbetslag, spår eller klass

Kontakta Blackstad skola

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-215 24
Mobil 072-532 15 24
E-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
E-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
E-post: blackstadsskolan@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Det här formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

Du väljer själv om du vill fylla i namn och e-post, men tänk på att du inte kan få något svar från oss om du lämnar de fälten tomma.

Västerviks kommun läser inkommande e-post varje arbetsdag. Har du ställt frågor i meddelandet återkommer vi till dig så snart som möjligt.

I princip blir all post till kommunen allmän handling. Det innebär bland annat att om allmänheten och massmedier begär att få ta del av innehållet i ditt meddelande har de normalt rätt att göra det.

Om du väljer att fylla i dina personuppgifter så kommer vi att spara och behandla dem för att kunna utföra våra tjänster och fullgöra våra skyldigheter gentemot dig. Vi tillämpar gällande integritetslagstiftning vid all behandling av personuppgifter.

Läs mer om hur Västerviks kommun behandlar personuppgifter här.

Lärare förskoleklass: Malin Petterson, malin.pettersson@vastervik.se

Lärare 1: Emma Sandholm, emma.sandholm@vastervik.se 

Lärare 2-3: Nina Åberg, nina.aberg@vastervik.se

Lärare 4-5: Anneli Mörk, anneli.mork@vastervik.se

Lärare 6: Vakant

Lärare idrott: Teo Torstensson, teo.torstensson@vastervik.se

Lärare slöjd: Eric Kristiansson, eric.kristiansson@vastervik.se

Lärare slöjd: Harriet Norell, harriet.norell@vastervik.se

Lärare musik: Lars-Peter Ericsson, lars-peter.ericsson@vastervik.se 

 

Fritidspedagog: Jessica Holmberg, jessica.holmberg@vastervik.se 

Fritidspedagog: Ann-Kari Andersson, ann-kari.andersson@vastervik.se

Barnskötare: Jennifer Lönn, jennifer.lonn@vastervik.se 

Resurs: Peggie Svensson, peggie.svensson@vastervik.se

Resurs: Malin Pettersson, malin.pettersson@vastervik.se

Lärarassistent: Arne Möller, arne.moller@vastervik.se

Specialpedagog: Anna Ström, anna.strom@vastervik.se

Socialpedagog: Linn Öhlin, linn.ohlin@vastervik.se

Socialpedagog: Martina Bäckman, martina.backman@vastervik.se

Socialpedagog: Jan Karlsson

Socialpedagog: Linda Bjelkström

Sidan senast granskad den 14 augusti 2020
Innehållsansvarig: Daniel Axelsson

Kontakta Blackstad skola

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-215 24
Mobil 072-532 15 24
E-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
E-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
E-post: blackstadsskolan@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Det här formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

Du väljer själv om du vill fylla i namn och e-post, men tänk på att du inte kan få något svar från oss om du lämnar de fälten tomma.

Västerviks kommun läser inkommande e-post varje arbetsdag. Har du ställt frågor i meddelandet återkommer vi till dig så snart som möjligt.

I princip blir all post till kommunen allmän handling. Det innebär bland annat att om allmänheten och massmedier begär att få ta del av innehållet i ditt meddelande har de normalt rätt att göra det.

Om du väljer att fylla i dina personuppgifter så kommer vi att spara och behandla dem för att kunna utföra våra tjänster och fullgöra våra skyldigheter gentemot dig. Vi tillämpar gällande integritetslagstiftning vid all behandling av personuppgifter.

Läs mer om hur Västerviks kommun behandlar personuppgifter här.