Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Kontakta Blackstad skola

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-21524
Mobil 072-532 15 24
e-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
e-post:blackstadsskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Maud Svensson
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:maud.svensson@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Skolan F – 6 och fritidshemmet Kullen

lärare f: Emma Sandholm, emma.sandholm@vastervik.se 

lärare 1-2: Jessica Dahlblom, jessica.dahlblom@vastervik.se

Lärare 3: Nina Åberg, nina.aberg@vastervik.se

lärare: Anna Ström, anna.strom@vastervik.se

lärare 4-5: Sandra Andersson, sandra.i.andersson@vastervik.se

lärare 6: Anna Hertzog, anna.hertzog@vastervik.se 

Lärare idrott Teo Torstensson, teo.torstensson@vastervik.se

Lärare slöjd Eric Kristiansson, eric.kristiansson@vastervik.se

Socialpedagog: Linn Öhlin, linn.ohlin@vastervik.se

musik: Lars-Peter Ericsson, lars-peter.ericsson@vastervik.se 

fritidspedagog: Jessica Holmberg, jessica.holmberg@vastervik.se 

barnskötare: Jennifer Lönn, jennifer.lonn@vastervik.se 

resurs: Peter Söderlund, peter.soderlund@vastervik.se 

resurs: Peggie Svensson, peggie.svensson@vastervik.se

resurs: Malin Pettersson, malin.pettersson@vastervik.se

lärarassistent: Arne Möller, arne.moller@vastervik.se

slöjd Harriet Norell, harriet.moller@vastervik.se

resurs John Ottosson, john.ottosson@vastervik.se

 

Sidan senast granskad den 12 november 2019
Innehållsansvarig: Kent Lundström

Kontakta Blackstad skola

Rektor

Daniel Axelsson
Tfn 0493-21524
Mobil 072-532 15 24
e-post: daniel.axelsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
e-post:blackstadsskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Maud Svensson
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:maud.svensson@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun