Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Vill du jobba som vikarie inom omsorgen?

Kontakta HR-avdelningen

Om du har frågor om hur det är att arbeta i Västerviks kommun är du välkommen att kontakta någon av oss som jobbar på HR-avdelningen.

HR- & kommunikationschef

Sofia Eldh
0490-25 40 79
sofia.eldh@vastervik.se

Kommunens växel.

0490-25 40 00
Fax: 0490-25 40 61
vasterviks.kommun@vastervik.se

Västerviks kommun 
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)

Bild på äldre par

Söker du extrajobb eller kortare vikariat och vill jobba inom omsorgen? Då kan det vara dig vi behöver. Här hittar du information om hur du gör en intresseanmälan.

Omsorgen är uppdelad i äldreomsorg och omsorg om funktionsnedsatta.

För att arbeta inom omsorgen måste du ha fyllt 18 år.

Intresseanmälan

Du skickar din intresseanmälan via e-post till områdesassistenten i det område där du vill arbeta. Under rubriken kontaktpersoner hittar du e-postadresser och telefonnummer till assistenterna i varje område. 

Du kan lämna intresseanmälningar till flera områden. I din intresseanmälan vill vi att du skriver dina kontaktuppgifter och berättar lite om dig själv.

Har du frågor är du välkommen att ringa till någon av assistenterna.

Kontaktpersoner inom äldreomsorgen

Område Västervik Norr

Lillemor Ljus, 0490-25 53 01, lillemor.ljus@vastervik.se

Malin Kidemyr-Candlow, 0490-25 53 04, malin.kidemyr-candlow@vastervik.se

Område Västervik Söder

Agneta Stenbeck, 0490-25 53 92, agneta.stenbeck@vastervik.se

Martina Lundin, 0490-25 53 93, martina.lundin@vastervik.se

Område Norr

Sara Eklöv, 0493-216 49, sara.eklov@vastervik.se

Lotta Ankarstrand-Pettersson, 0493-216 45, lotta.ankarstrand-pettersson@vastervik.se

Område Söder

Marie Karlsson, 0490-25 53 48, marie.l.karlsson@vastervik.se

Maria Busby, 0490-25 73 34, maria.busby@vastervik.se

Kontaktpersoner inom omsorgen om funktionsnedsatta

Område Spira i Västervik

Inger Hedlund, 0490-25 52 15, inger.hedlund@vastervik.se

Område Spektra i Västervik

Liselotte Rosèn,0490-25 52 22, liselotte.rosen@vastervik.se

Område Garpe i Gamleby

Pernilla Wirskog, 0493-216 30, pernilla.wirskog@vastervik.se

Sidan senast granskad den 11 december 2017
Innehållsansvarig: Cecilia Hedlund

Kontakta HR-avdelningen

Om du har frågor om hur det är att arbeta i Västerviks kommun är du välkommen att kontakta någon av oss som jobbar på HR-avdelningen.

HR- & kommunikationschef

Sofia Eldh
0490-25 40 79
sofia.eldh@vastervik.se

Kommunens växel.

0490-25 40 00
Fax: 0490-25 40 61
vasterviks.kommun@vastervik.se

Västerviks kommun 
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)