Kontakt

Rektor

Kristina Jonsson 
Tfn:0493-21524
e-post:kristina.jonsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tel. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Himalajaskolan
Skolvägen 8
593 73 Hjorted
Tfn: 0490-254486
e-post: 
himalajaskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Lotta Ankarman
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:lotta.ankarman@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)

Skolan F – 6 och fritidshemmet Yetin

 

förskoleklass: Yvonne Jönsson, yvonne.jonsson@vastervik.se  

lärare 1: Sara Ingelsjö, sara.ingelsjo@vastervik.se 

lärare 2: Carola Ring, carola.ring@vastervik.se 

lärare 3: Maria Rohnitz, maria.rohnitz@vastervik.se 

lärare 4: Lovisa Berg, lovisa.berg@vastervik.se 

lärare 4: Thomas Olsson, thomas.l.olsson@vastervik.se 

lärare 5: Sandra Andersson, sandra.andersson@vastervik.se 

lärare 6: Susanne Israel, susanne.israel@vastervik.se 

lärarvikarie: Hugo Nilsson, hugo.nilsson@vastervik.se

arabiska resurs: Amal Zuiter, amal.zueiter@vastervik.se

SVA: Sylvia Peterson, sylvia.peterson@vastervik.se 

resurslärare: Jill Karlsson, jill.karlsson@vastervik.se

resurs: Gunnel Svensson, gunnel.svensson@vastervik.se

resurs: Johanna Järpén, johanna.jarpén-hultserum@vastervik.se

slöjd textil: Katarina Bäckmark, katarina.backmark@vastervik.se 

slöjd tom + idrott: Eric Kristiansson, eric.kristianson@vastervik.se 

fritidshem: Johanna Horwath, johanna.horwath@vastervik.se 

fritidshem resurs: Emilia Svensson, emilia.a.svensson@vastervik.se 

skolbibliotekarie/IT-pedagog: Kent Lundström Elssjö, kent.lundstrom-elssjo@vastervik.se 

Sidan senast granskad den 24 augusti 2017
Innehållsansvarig: Kent Lundström Elssjö

Kontakt

Rektor

Kristina Jonsson 
Tfn:0493-21524
e-post:kristina.jonsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tel. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Himalajaskolan
Skolvägen 8
593 73 Hjorted
Tfn: 0490-254486
e-post: 
himalajaskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Lotta Ankarman
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:lotta.ankarman@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)