Kontakta Blackstad skola

Rektor

Kristina Jonsson
Tfn 0493-215 24
e-post: kristina.jonsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
e-post:blackstadsskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Lotta Ankarman
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:lotta.ankarman@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)

Skolan F – 6 och fritidshemmet Kullen

 

förskoleklass: Hanna Möllervärn, hanna.mollervarn@vastervik.se 

lärare 1-2: Elisabeth Wilén, elisabeth.wilen@vastervik.se  

lärare 3: Emma Sandholm, emma.sandholm@vastervik.se 

lärare 4: Anna Hertzog anna.hertzog@vastervik.se 

lärare 5-6: Sandra Andersson, sandra.i.andersson@vastervik.se 

speciallärare: Anna Ström, anna.strom@vastervik.se 

speciallärare: Jane Gustafsson jane.gustafsson@vastervik.se 

SVA: Marie Henriksson, marie.henriksson@vastervik.se 

slöjd textil resurs: Peggie Svensson, peggie.svensson@vastervik.se 

slöjd tom + idrott: Eric Kristiansson, eric.kristiansson@vastervik.se 

musik: Lars-Peter Ericsson, lars-peter.ericsson@vastervik.se 

fritidspedagog: Jessica Holmberg, jessica.holmberg@vastervik.se 

barnskötare: Jennifer Lönn, jennifer.lonn@vastervik.se 

resurs: Peter Söderlund, peter.soderlund@vastervik.se 

resurs: Yvonne Lindén, yvonne.linden@vastervik.se 

resurs: Malin Pettersson, malin.pettersson@vastervik.se 

lärarassistent: Arne Möller, arne.moller@vastervik.se

IT-pedagog: Kent Lundström Elssjö, kent.lundstrom-elssjo@vastervik.se 

Sidan senast granskad den 10 augusti 2017
Innehållsansvarig: Kent Lundström Elssjö

Kontakta Blackstad skola

Rektor

Kristina Jonsson
Tfn 0493-215 24
e-post: kristina.jonsson@vastervik.se

Skolledarassistent

Jessica Ström
Tfn  0490 - 25 44 90
e-post: jessica.strom@vastervik.se

Intendent

Thomas Fransson
Tfn. 0490 - 25 44 98
E-post: thomas.fransson@vastervik.se

Skolan

Backsippevändan 2
593 76 Blackstad
Tfn 0493-215 21
e-post:blackstadsskolan@vastervik.se

Skolsköterska

Lotta Ankarman
Tfn: 0490-25 73 08
e-post:lotta.ankarman@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Barn- och utbildningsförvaltningen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Barn- och utbildningsnämnden
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

barn.utbildning@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)