Kommunfullmäktiges ledamöter

Kontakta Kommunfullmäktige

Kontaktuppgifter

Besöksadress: Fabriksgatan 21

Postadress:Västerviks kommun, 593 80 Västervik

Telefon: 0490-25 40 00

Fax: 0490-25 40 61

E-post: kommunfullmaktige@vastervik.se

Ordförande Dan Nilsson (S)

Telefon: 0490-25 40 86
E-post: dan.nilsson.pol@vastervik.se

1:e vice ordförande Annette Torstensson (C)

Telefon: 0493-240 50
E-post: annette.torstensson.pol@vastervik.se

2:e vice ordförande Eva Ahlström (M)

Telefon: 0490-148 44
E-post: eva.ahlstrom.pol@vastervik.se

Kommunsekreterare Sofie Westerlund

Telefon:0490-25 40 39
E-post: sofie.westerlund@vastervik.se 

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)

Mandatperiod 2014-10-15 – 2018-10-14

Presidium

Ordförande, Dan Nilsson (S)
1:e vice ordförande, Annette Torstensson, (C)
2:e vice ordförande, Eva Ahlström (M)

Ledamöter och ersättare

Eva Ahlström (M), ledamot, eva.ahlstrom.pol@vastervik.se

Ingvar Ahlström (M), ersättare, ingvar.ahlstrom.pol@vastervik.se

Christel Alvarsson (C), ledamot, christel.alvarsson.pol@vastervik.se

Bo Andersson (M), ledamot, bo.andersson.pol@vastervik.se

Katarina Andersson (M), ledamot, katarina.andersson.pol@vastervik.se

Leif Aringstam (M), ersättare, leif.aringstam.pol@vastervik.se

Kenneth Hardy Axelsson (L), ledamot, kenneth.hardy-axelsson.pol@vastervik.se

Sharad Bhatt (S), ledamot, sharad.bhatt.pol@vastervik.se

Emma Blomqvist (MP), ersättare, emma.blomqvist.pol@vastervik.se

Anna Bodjo (MP), ledamot, anna.bodjo.pol@vastervik.se

Tony Carlsson (SD), ersättare, tony.carlsson.pol@vastervik.se

Jorge Chávez (KD), ersättare, jorge.chávez.pol@vastervik.se

Michael Dahlin (MP), ersättare

Hans Ellervik (W), ledamot, hans.ellervik.pol@vastervik.se

Carl-Henrik Eriksson (C), ledamot, carlhenrik.eriksson.pol@vastervik.se

Cecilia Eriksson (W), ersättare, cecilia.eriksson.pol@vastervik.se

Margareta Fredriksson (S), ledamot, margareta.fredriksson.pol@vastervik.se

Tommy Fredriksson (S), ersättare, tommy.fredriksson.pol@vastervik.se

Marcus Fridlund (S), ledamot, marcus.fridlund.pol@vastervik.se

Nina Grip (L), ledamot, nina.grip.pol@vastervik.se

Mariann Gustafsson (V), ledamot, mariann.gustafsson.pol@vastervik.se

Bertil Gyllenram (M), ersättare, bertil.gyllenram.pol@vastervik.se

Anna Hederberg (S), ledamot, anna.hederberg.pol@vastervik.se

Birgitta Hederberg (S), ersättare, birgitta.hederberg.pol@vastervik.se

Per-Olof Henningsson (SD), ledamot, per-olof.henningsson.pol@vastervik.se

Harald Hjalmarsson (M), ledamot, harald.hjalmarsson.pol@vastervik.se

Björn Holgersson (L), ersättare, bjorn.holgersson.pol@vastervik.se

Mats Hugosson (C), ledamot, mats.hugosson.pol@vastervik.se

Alexandra Isaksson (SV), ledamot, alexandra.isaksson.pol@vastervik.se

Tommy Ivarsson (SD), ledamot, tommy.ivarsson.pol@vastervik.se

Jonas Jalkteg (W), ersättare, jonas.jalkteg.pol@vastervik.se

Gunnar Jansson (S), ledamot, gunnar.jansson.pol@vastervik.se

Albin Jansson (SV), ersättare, albin.jansson.pol@vastervik.se

Peter Johansson (M), ledamot, peter.johansson.pol@vastervik.se

Anitha Johansson (S), ersättare, anitha.johansson.pol@vastervik.se

Ulf Jonsson (S), ledamot, ulf.jonsson.pol@vastervik.se

Bo Jonsson (C), ersättare, bo.jonsson.pol@vastervik.se

Åke Jägerö (S), ledamot, ake.jagero.pol@vastervik.se

Lars-Inge Karlsson (KD), ledamot, lars-inge.karlsson.pol@vastervik.se

Akko Karlsson (MP), ledamot, akko.karlsson.pol@vastervik.se

Bo Karlsson (SD), ledamot, bo.karlsson.pol@vastervik.se

Britt Karlsson (S), ersättare, britt.karlsson.pol@vastervik.se

Angelica Katsanidou (S), ledamot, angelica.katsanidou.pol@vastervik.se

Ann-Margret Knutsson (S), ledamot, ann-margret.knutsson.pol@vastervik.se

Jessica Kristiansson (S), ledamot, jessica.kristiansson.pol@vastervik.se

Tomas Kronståhl (S), ledamot, tomas.kronstahl.pol@vastervik.se

Jan Källmark (M), ledamot, jan.kallmark.pol@vastervik.se

Kerstin Lahi (KD), ersättare, kerstin.lahi.pol@vastervik.se

Elin Landerdahl (M), ledamot, elin.landerdahl.pol@vastervik.se

Poul Larsen (S), ersättare, poul.larsen.pol@vastervik.se

Pontus Larsson (S), ledamot, pontus.larsson.pol@vastervik.se

Bengt Lennhammar (M), ersättare, bengt.lennhammar.pol@vastervik.se

Eva Lindbom (L), ersättare, eva.lindbom.pol@vastervik.se

Maud Lindqvist (S), ledamot, maud.lindqvist.pol@vastervik.se

Anders Loman (SD), ledamot, anders.loman.pol@vastervik.se

Mary Lundbäck (M), ersättare, mary.lundback.pol@vastervik.se

Håkan Lundgren (C), ersättare, hakan.lundgren.pol@vastervik.se

Gustaf Molin (M), ledamot, gustaf.molin.pol@vastervik.se

Christer Molin (SD), ledamot, christer.molin.pol@vastervik.se

Mats Molin (V), ersättare, mats.molin.pol@vastervik.se

Dan Nilsson (S), ledamot, dan.nilsson.pol@vastervik.se

Yvonne Nilsson (M), ersättare, yvonne.nilsson.pol@vastervik.se

Yngve Nilsson (S), ersättare, yngve.nilsson.pol@vastervik.se

Göran Oscarsson (S), ersättare, goran.oscarsson.pol@vastervik.se

Johan Petersson (SD), ersättare, johan.petersson.pol@vastervik.se

Ronny Pettersson (S), ledamot, ronny.pettersson.pol@vastervik.se

Sara Rais (SV), ledamot, sara.rais.pol@vastervik.se

Johannes Regell (SV), ledamot, johannes.regell.pol@vastervik.se

Elisabet Sandgrim (V), ersättare, elisabet.sandgrim.pol@vastervik.se

Kenneth Siekas (SD), ersättare, kenneth.siekas.pol@vastervik.se

Helena Sjöholm (M), ledamot, helena.sjoholm.pol@vastervik.se

Jon Sjölander (M), ledamot, jon.sjolander.pol@vastervik.se

Malin Sjölander (M), ledamot, malin.sjolander.pol@vastervik.se

Marie Stenmark (M), ledamot, marie.stenmark.pol@vastervik.se

Ewa Ståhl (S), ledamot, ewa.stahl.pol@vastervik.se

Madelene Ståhl (S), ledamot, madelene.stahl.pol@vastervik.se

Benny Svensson (S), ledamot, benny.svensson.pol@vastervik.se

Leif Svensson (V), ledamot, leif.svensson.pol@vastervik.se

Thomas Svensson (C), ersättare, thomas.svensson.pol@vastervik.se

Jenny Svensson (SV), ersättare, jenny.svensson.pol@vastervik.se

Hans Söderberg (S), ersättare, hans.soderberg.pol@vastervik.se

Berit Thall (S), ersättare, berit.thall.pol@vastervik.se

Sverker Thorén (L), ledamot, sverker.thoren.pol@vastervik.se

Solveig Thorngren (S), ersättare, solveig.thorngren.pol@vastervik.se

Irmeli Thörn (S), ersättare, irmeli.thorn.pol@vastervik.se

Erik Torbrand (M), ledamot, erik.torbrand.pol@vastervik.se

Annette Torstensson (C), ledamot, annette.torstensson.pol@vastervik.se

Conny Tyrberg (C), ledamot, conny.tyrberg.pol@vastervik.se

Jonas Törngård (M), ersättare, jonas.torngard.pol@vastervik.se

Christer Wester (S), ledamot, christer.wester.pol@vastervik.se

Johnny Wiman (MP), ledamot, johnny.wiman.pol@vastervik.se

Malin Wimmerström (S), ledamot, malin.wimmerstrom.pol@vastervik.se

Krister Örnfjäder (S), ledamot, krister.ornfjader.pol@vastervik.se

Sidan senast granskad den 8 november 2017
Innehållsansvarig: Phia Bergdahl

Kontakta Kommunfullmäktige

Kontaktuppgifter

Besöksadress: Fabriksgatan 21

Postadress:Västerviks kommun, 593 80 Västervik

Telefon: 0490-25 40 00

Fax: 0490-25 40 61

E-post: kommunfullmaktige@vastervik.se

Ordförande Dan Nilsson (S)

Telefon: 0490-25 40 86
E-post: dan.nilsson.pol@vastervik.se

1:e vice ordförande Annette Torstensson (C)

Telefon: 0493-240 50
E-post: annette.torstensson.pol@vastervik.se

2:e vice ordförande Eva Ahlström (M)

Telefon: 0490-148 44
E-post: eva.ahlstrom.pol@vastervik.se

Kommunsekreterare Sofie Westerlund

Telefon:0490-25 40 39
E-post: sofie.westerlund@vastervik.se 

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)